Anna Sieńczak – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1
Anna Sieńczak jest nauczycielką wyróżniającą się zaangażowaniem, osiąga wysokie wyniki w pracy z uczniami, czego potwierdzeniem są osiągnięcia uczniów oraz wyniki w konkursach. Osiągnięcia Pani Anny prezentowane były w ramach upowszechniania przykładów dobrej praktyki szkolnej w trakcie ogólnopolskiej konferencji szkół uczestniczących w projekcie „Ocenianie kształtujące” pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Pani Sieńczak jest osobą czynnie zaangażowaną w projekty mające na celu pomoc i opiekę uczniom w trudnej sytuacji życiowej, wyróżnia się wrażliwością na potrzeby swoich wychowanków, poszukiwaniem i stosowaniem innowacyjnych metod wychowawczych. Chętnie dzieli się swą wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami oraz rodzicami.
Julita Pszczółkowska-Ciążela – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1
Nauczyciel wyróżniający się twórczą postawą w zakresie zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Pani Julita osiąga wysokie wyniki w nauczaniu matematyki a jej uczniowie osiągają wysokie lokaty podczas wielorakich konkursów. Od 1 września 2011 r. bierze aktywny udział we wdrażaniu oceniania kształtującego we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestniczyła również jako trenerka w projekcie unijnym „Wespół w zespół z matematyką bez granic” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Wzorowo pełni funkcję wychowawcy klasy podejmuje działania na rzecz uczniów potrzebujących wsparcia wychowawczego, cieszy się dużym zaufaniem oraz sympatią wśród uczniów, rodziców oraz pozostałych nauczycieli pracując w szkolnych zespołach zadaniowych.
Katarzyna Figas – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2
Doświadczony nauczyciel kształcenia zintegrowanego z 26 letnim stażem pracy pedagogicznej. Cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku, wśród nauczycieli rodziców i dzieci. Dba o wszechstronny rozwój swoich wychowanków. Pani Katarzyna opracowała dla rodziców i nauczycieli miniporadnik „Jak pomóc dziecku nadpobudliwemu psychoruchowo”, opracowała również zbiór zabaw i gier dla dzieci z ADHD . W szkole poświęca się również pracy jako terapeuta, pomaga dzieciom ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i ich rodzicom. Aktywnie pracuje w zespole samokształceniowym, dzieli się swą wiedzą z koleżankami. Współpracuje z wieloma instytucjami takimi jak Gryfiński Dom Kultury, Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci na rzecz środowiska lokalnego w zakresie krzewienia kultury, oświaty i historii.
Joanna Mojsym-Dołgań – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2
Nauczyciel przyrody wyróżniający się w osiąganiu bardzo wysokich wyników w pracy. Przez wiele lat była opiekunem Samorządu Uczniowskiego oraz koordynatorem oraz organizatorem wielu imprez szkolnych. Pani Joanna w swej pracy poświęca uwagę uczniom słabym i zdolnym indywidualizując podejście do tych dwóch grup. Uczniów zdolnych przygotowywuje do konkursów o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Wdrażając w szkole założenia programu wychowawczego Pani Mojsym – Dołgań uwrażliwia uczniów na potrzeby innych biorąc również udział w akcjach takich jak Góra Grosza, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Sprzątanie Świata. W latach 2010 – 2012 koordynowała w szkole dwa projekty unijne – „Bakałarz” oraz „Żaczek”. Od września 2011 r. pełni funkcję wicedyrektora.
Dorota Roguska-Nowobilska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4
Nauczyciel informatyki cieszący się uznaniem wśród społeczności szkolnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na działalność Pani Doroty w zakresie pomocy uczniom najbardziej potrzebującym. Aktywna działalność w szkolnym Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, pozyskiwanie funduszy oraz organizowanie pomocy materialnej uczniom przyczyniają się do wsparcia rodzin najuboższych. Koordynuje prace związane z tworzeniem strony internetowej szkoły, przygotowuje uczniów do udziału w szkolnych i gminnych konkursach informatycznych. Stara się zachęcać uczniów w aktywną działalność życia szkoły.
Magdalena Jacyk – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Radziszewie
Pani Magdalena Jacyk jest nauczycielem wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. Jest to nauczyciel, który wciąż doskonali swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Przez wiele lat przygotowywała uczniów do Wojewódzkiego Konkursu „Zdążyć przed powodzią”, w tym roku jedna z uczennic zdobyła tytuł laureata uzyskując III miejsce. W ramach zajęć prowadzonych przez Panią Jacyk z zakresu edukacji zdrowotnej, uczniowie uczą się higienicznego trybu życia, zdrowego odżywiania się oraz uczą się udzielać pierwszej pomocy. Pani Magdalena jest członkiem Komisji Stypendialnej oraz Zespołu Diagnostyczno – Ewaluacyjnego. Poważnym sukcesem było koordynowanie Ogólnopolskiej Akcji pod patronatem Akademii Ajax Amsterdam. W wyniku zaangażowania Pani Jacyk Szkoła Podstawowa w Radziszewie jako jedyna w powiecie jest jedną ze 100 szkół w Polsce, które zostaną wyposażone w sprzęt sportowy a uczniowie wyjadą na obóz treningowy prowadzony przez trenerów Akademii.
Barbara Fuks – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Żabnicy
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pedagog szkolny oraz bibliotekarz. Uczniowie Pani Barbary czynnie działają na rzecz ochrony zwierząt - zdobyli Puchar”Kuriera Szczecińskiego” – Przyjaciel zwierząt. Kolejnym sukcesem było zdobycie I miejsca w Konkursie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie Maraton Makulaturowy – „Zamieniamy papier na leki” podczas, którego zebrano 21 ton makulatury. Pani Fuks swym uczniom przekazuje również wiedzę ekonomiczną, uczniowie uczestniczą w konkursach dla szkolnych kas oszczędnościowych organizowanych przez PKO BP. Pani Barbara Fuks jest cenionym pedagogiem oraz wychowawcą, który umiejętnie oraz owocnie współpracuje z uczniami oraz rodzicami. Wspólnie organizowane są imprezy o znaczących walorach wychowawczych takie jak „Cała Polska czyta dzieciom” oraz inne przedsięwzięcia o charakterze charytatywnym.
Izabela Nikitińska – nauczyciel Zespołu Szkół w Chwarstnicy
Sumienny i rzetelny nauczyciel, wciąż doskonalący swe umiejętności oraz przekazujący swą wiedzę innym w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli. Promuje szkołę w środowisku organizując różnego rodzaju imprezy
i uroczystości. Pani Izabela przygotowuje uczniów do konkursów, w których osiągają oni znaczne sukcesy. Prowadzi działalność mającą na celu zapobieganie i zwalczanie przejawów patologii wśród uczniów, opracowuje i wdraża programy profilaktyczne. Pomaga uczniom mającym trudności w nauce, pomaga najuboższym i chorym pozyskuje dodatkowe środki na ten cel. Doskonale wywiązuje się z zadań powierzonych wicedyrektorowi, angażuje rodziców do realizacji zamierzeń wychowawczych.
Sławomira Stefańska – nauczyciel Zespołu Szkół w Gardnie
Twórczy i kreatywny nauczyciel matematyki. Podejmuje szereg działań zmierzających do podniesienia własnych kwalifikacji pedagogicznych, poznaje ciekawe środki dydaktyczne pozwalające na uatrakcyjnienie lekcji, zmotywowanie uczniów do pracy i ułatwienie zapamiętywania. Ponadto podjęła się prowadzenia innowacji pedagogicznej pt. „Matematyka innego wymiaru” organizowanej przez ELIMAT. Oraz uczestniczy w projekcie „Akademia Przyszłości”. Przez wszystkie lata motywowała uczniów do udziału w konkursie „Nasi Mistrzowie”, który stanowił bardziej aktywną formę przyswajania treści z różnych przedmiotów. Konkurs ten stwarzał możliwość osiagania sukcesów nawet najsłabszym uczniom. Umiejętnie uwzględnia w swojej pracy problematykę środowiska lokalnego oraz współczesnych problemów społecznych oraz cywilizacyjnych. Pani Stefańska jest aktywnym uczestnikiem życia szkoły.
Lila Kluza-Howil – nauczyciel Zespołu Szkół w Gardnie
Dyplomowany nauczyciel fizyki i chemii. Wieloletni egzaminator egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno – przyrodniczej oraz sprawdzianu w sześcioletniej szkole podstawowej. Pani Lila pracuje w zespole do spraw ewaluacji, w ramach którego planuje i przeprowadza ewaluację wewnętrzną w szkole. Przygotowuje uczniów do udziału w różnych konkursach gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich podczas, których uczniowie otrzymują wysokie lokaty. Podejmuje przedsięwzięcia, które wykraczają poza jej zakres obowiązków. Zdobyła dla szkoły i realizowała projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ma doskonały kontakt z uczniami, we właściwy sposób motywuje ich do pracy, umiejętnie przekazuje im wiedzę oraz rozbudza w nich zamiłowanie do samodzielnej pracy nad sobą. Dba o swój warsztat pracy, wzbogacając go o ciekawe pomoce dydaktyczne. Cechuje ją wysoka kultura osobista, życzliwość i otwartość. Stara się by jej uczniowie wszechstronnie się rozwijali w atmosferze zrozumienia i w poczuciu własnej wartości.
Dariusz Żołnowski – nauczyciel Zespołu Szkół w Gryfinie
Pan Dariusz jest nauczycielem ambitnym, twórczym i zaangażowanym w życie szkoły, wzorowo realizującym zadania dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze oraz angażującym się nie tylko w działalność pozalekcyjną i pozaszkolną ale również środowiskową. Podejmuje działalność innowacyjną – jest współautorem konkursu „Najaktywniejszy Sportowiec Szkoły”, który został rozpowszechniony we wszystkich szkołach Gminy Gryfino i stał się okazją do podsumowania corocznej rywalizacji sportowej dzieci i szkół gminy Gryfino przez Burmistrza Miasta i Gminy. Właściwa koordynacja i własne zaangażowanie przyczyniło się do zwycięstwa Gimnazjum Nr 1 w Powiatowej Gimnazjadzie Sportowej. Uczniowie Pana Żołnowskiego uzyskują wiele sukcesów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Jest pomysłodawcą, organizatorem lub współprowadzącym wielu imprez o charakterze sportowym i rekreacyjno – sportowym.
Małgorzata Stefańska – nauczyciel Zespołu Szkół w Gryfinie
Dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego związany ze szkołą od początku jej istnienia. Pani Małgorzata jest doskonałym nauczycielem i organizatorem. Podejmuje wiele działań mających na celu promocję szkoły, podniesienie jakości jej pracy. Podopieczni Pani Stefańskiej odnoszą wiele sukcesów na szczeblach powiatowych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Pani Małgorzata Stefańska jest organizatorem wielu imprez sportowych na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Oprócz obowiązków związanych ściśle z nauczanym przedmiotem nauczycielka podejmuje się zadań związanych z innymi dziedzinami życia szkoły. Jest opiekunką pocztu sztandarowego i wraz z nim godnie reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym. Jest osobą bardzo cenioną przez innych nauczycieli, chętnie poświęca swój czas by pomagać koleżanką oraz kolegom. Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana przez Dyrektora szkoły.
Katarzyna Grabowska – nauczyciel Zespołu Szkół w Gryfinie
Ambitny nauczyciel mianowany, swą działalnością wychowawczą, dydaktyczną, opiekuńczą i pozadydaktyczną wyróżnia się wśród wszystkich pracowników placówki. Pani Grabowska jest osobą ambitną, kreatywną, zaangażowaną w życie szkoły, jest przewodniczącą zespołu przedmiotowego nauczycieli biologii. Pani Katarzyna osiąga bardzo dobre wyniki pracując z uczniami zdolnymi. Jej uczniowie biorą udział w szeregu konkursów biologicznych oraz o charakterze ekologicznym i prozdrowotnym zajmując w nich znaczące miejsca i sukcesy. Współpracuje m.in. z Uniwersytetem Szczecińskin, Nadleśnictwem Gryfino organizując ciekawe wycieczki i zajęcia dla uczniów. Pani Grabowska jest nauczycielką lubianą i szanowaną przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli., chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz wciąż doskonali swoje kwalifikacje zawodowe.
Joanna Antoniuk – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Doświadczony nauczyciel języka niemieckiego osiągający bardzo dobry wyniki w pracy dydaktycznej. Przygotowuje uczniów klas II do egzaminów końcowych, które kończą się pozytywnymi ocenami. Jej uczniowie biorą udział w wielu konkursach językowych zdobywając wysokie lokaty. Współ pracuje również z partnerską szkoła w Bersenbruck, z którą organizowane są tak zwane „wymiany” uczniów. Pani Joanna jest kierownikiem programów polsko – niemieckich. Pozyskuje środki w Stowarzyszeniu Gmin Polskich Euroregionu Pomerania na organizację spotkań uczniów polskich i niemieckich zarówno w Polsce jaki i w Niemczech. Do realizacji wszystkich zadań podchodzi merytorycznie i szczegółowo przygotowana, jest osobą rzetelną i ambitną cenioną przez uczniów, rodziców oraz współpracowników.
Anna Snoch - nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących
Nauczyciel techniki oraz wychowawca świetlicy. Wciąż poszukuje lepszych rozwiązań, stosuje różnorodne metody pracy pedagogicznej doskonaląc swój warsztat pracy oraz podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Pani Anna jest osobą zdyscyplinowaną i kompetentną, bardzo dobrze wywiązuje się z powierzonych zadań związanych z funkcjonowaniem szkoły. Współpracuje z innymi nauczycielami w celu podnoszenia poziomu kształcenia młodzieży. Pani Snoch uczestniczy w realizacji zadań związanych z promocją szkoły i przygotowywaniem uroczystości szkoły, aktywnie uczestniczy w projekcie zajęć edukacyjnych dla uczniów z partnerskiej szkoły w Niemczech. Jest organizatorem wielu konkursów dla młodzieży szkolnej, przeprowadziła Ogólnopolską Olimpiadę Przedmiotową „Olimpus”
Grażyna Cirko – nauczyciel Przedszkola nr 1 w Gryfinie
Pani Grażyna Cirko od 35 lat pracuje z dziećmi przedszkolnymi. Jako najwyższą wartość uznaje dobro dziecka, odpowiedzialność za jego wychowanie, bezpieczeństwo i rozwój. W codziennej pracy tworzy klimat ciepła, zrozumienia i twórczego działania. Cechuje ją cierpliwość i wytrwałość pozwalająca zrozumieć potrzeby dzieci. Posiada zdolność patrzenia na świat z perspektywy dziecka. Wychowankowie Pani Cirko biorą udział w wielu konkursach i zawodach sportowych. Zaangażowana w realizację przedszkolnych projektów edukacyjnych takich jak „Przedszkolaki promują Gryfino” , „Rodzic w roli nauczyciela”, „Optymistyczne przedszkole” i inne. Umiejętnie przekazuje swą wiedzę oraz doświadczenia młodym nauczycielom. Pani Grażyna jest komunikatywna, otwarta na potrzeby innych, angażuje rodziców do współpracy na rzecz całego przedszkola. Cieszy się radością dzieci, uznaniem rodziców i pracowników przedszkola.
Iwona Tomasiewicz – nauczyciel Przedszkola nr 2 w Gryfinie
Nauczyciel, który systematycznie i celowo poszukuje i stosuje nowatorskie formy i metody pracy, które w sposób optymalny motywują dzieci do działania, poszukiwania i twórczości, zgodnie z indywidualnym tempem ich rozwoju. Osiąga sukcesy w przezwyciężaniu trudności wychowawczo – dydaktycznych i opiekuńczych. Systematycznie przygotowuje dzieci do ogólnopolskich konkursów plastycznych i różnorodnych przeglądów przedszkolnych i osiąga w tym zakresie znaczące sukcesy. Aktywnie współpracuje z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Rodzice postrzegają Panią Iwonę jako bardzo dobrego organizatora procesu wychowawczego i edukacyjnego, kreatywnego pedagoga i przyjaciela dzieci. Pani Tomasiewicz jest zaangażowana w proces ewaluacyjny przedszkola i inicjuje wprowadzanie zmian, opracowuje nowe narzędzia ewaluacyjne. Jest nauczycielem twórczym z ogromną wyobraźnią i pasją.
Małgorzata Kotnis – nauczyciel Przedszkola nr 3 w Gryfinie
Ambitny, wyróżniający nauczyciel i wychowawca prezentujący wzorową postawę moralno – etyczną. Jest pedagogiem twórczym, rzetelnie i z wielkim zaangażowaniem wykonującym swoje obowiązki. Wypracowuje własne i oryginalne formy pracy z dziećmi, efektywnie współpracuje z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Cieszy się sympatią w środowisku przedszkolnym, swoją postawą zawodową i etyczną pozytywnie wpływa na postawy innych. Pani Małgorzata aktywizuje i usamodzielnia wychowanków w procesie dydaktycznym rozbudzając zainteresowania i indywidualne zdolności, dzięki czemu osiąga bardzo dobre wyniki w pracy wychowawczej dydaktycznej i opiekuńczej . W roku szkolnym wychowankowie Pani Małgorzaty byli laureatami konkursu fotograficznego ogłoszonego przez LOP – I i II miejsce, oraz konkursu wokalnego organizowanego przez Sanepid – I miejsce.
Marta Kopija – nauczyciel Przedszkola nr 4 w Gryfinie
Pani Marta Kopija jest nauczycielem odnoszącym sukcesy w pracy dydaktycznej, wychowawczej oraz opiekuńczej. Ceniona wśród dzieci, rodziców oraz innych pracowników przedszkola. Jest osobą kreatywną i otwartą na zmiany, wciąż doskonali swe kwalifikacje zawodowe oraz umiejętnie dobiera warsztat pracy. Pani Kopija jest organizatorem wielu imprez integrujących środowisko przedszkolne z lokalnym. Dzieli się swym doświadczeniem oraz wiedzą z innymi nauczycielami oraz upowszechnia swoje osiągnięcia dydaktyczne w formie publikacji.
Barbara Żurowska – nauczyciel Przedszkola nr 5 w Gryfinie
Kreatywny, odpowiedzialny i sumienny pedagog, swą osobowością i zaangażowaniem tworzy sprzyjające warunki do rozwoju powierzonych jej dzieci. W pracy wychowawczo – dydaktycznej zawsze ma na uwadze indywidualne możliwości jej wychowanków, w swoich działaniach wykazuje się konsekwencją i sprawiedliwą oceną osiągnięć dzieci. Poprzez aktywne działania prozdrowotne, promuje wśród swoich wychowanków zdrowy styl życia. Systematycznie korzysta z różnorodnych form samokształcenia i wykazuje zaangażowanie w doskonalenie rady pedagogicznej. Pani Barbara współpracuje z rodzicami i ze środowiskiem lokalnym w tym roku rozpoczęła współpracę z przedszkolem z Niemiec organizując wspólne wyjazdy i spotkania. Popularyzuje placówkę poprzez udział dzieci w różnych przeglądach i konkursach organizowanych przez instytucje kulturalno – oświatowe. W kontaktach z pracownikami przedszkola zawsze wykazuje się życzliwością, taktem i kulturą osobistą.
Wśród dyrektorów, którzy otrzymali pieniężną nagrodę burmistrza Miasta i Gminy Gryfino byli: Jolanta Kroczak - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie, Elżbieta Wnuk - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt.ż.w. Mamerta Stankiewicza w Gryfinie (25-lecie pracy pedagogicznej), Irena Bis - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Podróżników Polskich w Gryfinie, Sławomir Fuks - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Barnima I w Żabnicy, Sławomir Głuszak - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie, Teresa Sarna - dyrektor Zespołu Szkół w Chwastnicy (30-lecie pracy pedagogicznej), Anna Frąckowiak-Kułdosz - dyrektor Zespołu Szkół w Gardnie, Danuta Bus - dyrektor Zespołu Szkół w Gryfinie (30-lecie pracy pedagogicznej), Małgorzata Jabłońska - dyrektor Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Gryfinie, Jolanta Krzak - dyrektor Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie (30-lecie pracy pedagogicznej), Ewa Januszewska - dyrektor Przedszkola nr 3 im. Kubusia Puchatka w Gryfinie (30-lecie pracy pedagogicznej), Beata Brzóska - dyrektor Przedszkola nr 4 im. Pszczółki Mai w Gryfinie, Bogusława Maślana - dyrektor Przedszkola nr 5 im. Calineczki w Gryfinie i Beata Wójcik - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Małych Zesłańców Sybiru w Radziszewie.
Napisz komentarz
Komentarze