Kupcy przypominają, że nie wnosili zastrzeżeń do lokalizacji targowiska w projekcie zagospodarowania przestrzennego w 2001 r. i nie mogą „usankcjonować proponowanej lokalizacji na terenie oznaczonym w planie symbolem 21.Uct.”.
Kupcy piszą, że nie czują się „zobligowani do opiniowania przedłożonej koncepcji lokalizacji i zagospodarowania terenu Targowisko Gminne Rapackiego również dlatego, że nie była ona konsultowana z nami na etapie jej opracowywania”.
Oto obszerne fragmenty ich listu oraz rysunki z propozycjami lokalizacji nowego targowiska.
„Proponowana powierzchnia targowiska zapewnia powierzchnię targową 735 m kw pod pawilony. Według stanu na miesiąc marzec 2012 r. (na podstawie opłaconych faktur) powierzchnia handlowa czynna na obecnym targowisku wynosi 1728,8 m kw…. Proponowana powierzchnia stanowi tylko 42,5 proc powierzchni.
Ponieważ targowisko ma służyć konsumentom nie tylko zmotoryzowanym, ale również pieszym, winno zostać usytuowane przed parkingiem, tj. jak najbliżej głównej drogi wjazdowej do centrum handlowego przy ul. Rapackiego.
Uważamy, że istnieje możliwość wybudowania Targowiska Gminnego na części terenu oznaczonego symbolem 23.UC/ch (plan w załączniku).
Proponujemy również rozważenie usytuowania targowiska na terenie oznaczonym symbolem 22.ZPs z parkingiem dla klientów i kupców targowiska.
Skład ROLMEDU proponujemy przenieść na teren po hali ARIEL.
Powierzchnia działki nie gwarantuje nam powierzchni handlowych obecnego targowiska (78%) ale jesteśmy gotowi zgodzić się na mniejszą powierzchnię mając nadzieję, że korzystna lokalizacja targowiska zrekompensuje nam mniejszą powierzchnię. Dla tej lokalizacji konieczna jest zmiana zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Wraz z budową targowiska, należy wykonać równocześnie prace ułatwiające komunikację (poprawa standardu dróg wewnętrznych i drogi wjazdowej – np. asfalt, polbruk), poprawiając estetykę obiektów handlowych i magazynowych w centrum handlowym (elewacje, estetyczne ogrodzenia placów składowych).
Reasumując, uważamy że współdziałanie zainteresowanych stron w sprawie relokacji targowiska na teren przy ul. Rapackiego winno polegać na;
-wspólnym opracowaniu jednej ostatecznej koncepcji, a nie na przedkładaniu nam kolejnych gotowych koncepcji (marnotrawstwo publicznych pieniędzy i czasu),
-dotrzymywaniu zobowiązań podjętych na spotkaniach naszych i UMiG przedstawicieli (nie otrzymaliśmy stenogramu ze spotkania z 13.03 2012 r.).
Pragniemy jednocześnie zauważyć, że wielce niestosownym było nawiązanie przez stronę UMiG do wydarzeń, jakie miały miejsce z udziałem kupców – handlowców i władz m. Warszawy. Czyżby UMiG ostrzegał nas przed podejmowaniem <
Napisz komentarz
Komentarze