U naszych zachodnich sąsiadów, Niemców, fotowoltaika jest już prawie na wszystkich domach, teraz czas na Polskę.
Osoby, które zastanawiają się czy fotowoltaika się opłaca powinny wziąć pod uwagę to, że panele słoneczne nie generują kosztów związanych z eksploatacją instalacji. Energia słoneczna jest całkowicie darmowa i po zamontowaniu instalacji słonecznej nie musimy się martwić o koszty związane z użytkowaniem prądu.
Dzięki dobraniu odpowiedniego rozmiaru instalacji, panele słoneczne wyprodukują tyle energii, aby zaspokoić potrzeby użytkowników, a rachunki za prąd zostaną obniżone niemal do zera. Dzięki takiemu rozwiązaniu podwyżki cen za energię elektryczną, o których coraz głośniej się mówi, przestają być groźne. Panele słoneczne zapewniają użytkownikom niezależność i bezpieczeństwo energetyczne.
Fotowoltaika to nie tylko oszczędności dla osób fizycznych, ale również dla firm. Każda firma przyłączona do sieci energetycznej ma również możliwość przyłączenia instalacji do sieci. I podobnie jak w przypadku domów, oszczędności wynikające z instalacji fotowoltaicznych sięgają 80%. Każdy inwestor ma oczywiście możliwość amortyzacji instalacji, dzięki czemu jej koszty są jeszcze niższe!
Wszystkim tym, którzy chcą już teraz poznać możliwości montażowe mogą w każdej chwili skontaktować z naszym ekspertem ds. energii odnawialnych i umówić bezpłatne spotkanie pod nr 603 – 304 – 431
Wejdź na naszą stronę http://www.pitern.pl i sprawdź gdzie w Twojej okolicy są zamontowane nasz instalacje.
Czym jest fotowoltaika i jak wygląda rozliczenie z zakładem energetycznym?
Moduły fotowoltaiczne (PV) przekształcają promienie słoneczne na prąd elektryczny, który dalej jest wykorzystywany na bieżąco w naszych domach. Nasłonecznienie w Polsce jest bardzo stabilne i korzystne dla tego typu systemów. Polskie prawo już dziś pozwala także na przyłączanie mikroinstalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej. Dzięki uchwalonej ustawie tzw. Mały Trójpak Energetyczny dostawca energii elektrycznej ma obowiązek bezpłatnego przyłączenia instalacji fotowoltaicznej poprzez wymianę licznika energii na dwukierunkowy. Posiadając instalację PV ograniczamy zużycie energii elektrycznej z sieci energetycznej do minimum.
Nowe prawo, które weszło w życie od 01.07.2016r. mówi o tym, że montując fotowoltaikę energetyka ma obowiązek odebrać (,,zmagazynować”) nadwyżkę. Rozliczanie z energetyką będzie tylko raz w roku. Nadwyżki z lata zmagazynowane w Zakładzie Energetycznym będzie można odebrać zimą. Proces ten to Net-Metering czyli ,,Bilansowanie Energii”.
Zapotrzebowanie i produkcja prądu?
Produkcja własnego prądu pozwala na znaczne oszczędności. Typowa 4 osobowa rodzina zużywa rocznie ok. 3000 kWh. Zamontowana instalacja PV o mocy 3,0 kW wyprodukuję rocznie ok. 2800 kWh – jest to znaczący udział w rocznym zużyciu energii elektrycznej. Aby uzyskać taką moc powinniśmy zainstalować 12 moduły fotowoltaicznych o mocy maksymalnej 250 Wp. Należy także pamiętać o tym iż żywotność instalacji PV to ponad 25 lat !
Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji fotowoltaicznych prosimy o kontakt z naszym fachowcem pod numerem telefonu 603-304-431 Spotkanie i konsultacja z naszym doradcą technicznym jest BEZPŁATNA. Już dziś jest czas aby słońce pracowało na Twoje spokojne jutro.
Firma piTERN od 13 lat zajmuje się tylko i wyłączenie systemami solarnymi, jako jedna z niewielu firm w Polsce ma na swoim koncie realizację instalacji fotowoltaicznych o megawatowych mocach, działając na terenie Europy zdobyła doświadczenie w tej innowacyjnej branży.
piTERN Sp.z.o.o
ul. Serdeczna 8 Wysogotowo
62-081 Przeźmierowo k. Poznania
tel. 506-054-394,
61 679 14 14,
http://www.pitern.pl, [email protected]
Zapraszmy do obejrzenia dwóch krótkich filmów:
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze