Dzielnicowi oraz funkcjonariusze jednostek terenowych policji, zajmujący się realizacją zadań z zakresu profilaktyki i edukacji w obszarze bezpieczeństwa wezmą udział w szkoleniach z przeciwdziałania przemocy w rodzinie i profilaktyki uzależnień. To wspólna akcja Urzędu Marszałkowskiego oraz zachodniopomorskiej policji.
Uczestnikami szkoleń będzie grupa 100 osób – policjanci dzielnicowi, koordynatorzy procedury „Niebieskie Karty” i osoby zajmujące się w policji profilaktyką i edukacją na rzecz bezpieczeństwa.
Dzielnicowi, oprócz zajęć zakresu przeciwdziałania przemocy, wezmą udział w 4-godzinnym szkoleniu dotyczącym zagrożenia zakażeniem wirusem HIV podczas realizacji czynności służbowych. W warsztatach uczestniczyć będą dzielnicowi województwa zachodniopomorskiego, którzy mają maksymalnie do 6 lat służby. Pozyskane od Urzędu Marszałkowskiego środki wykorzystało także na zakup 21 walizek narkotykowych, zawierających substancje, które do złudzenia przypominają narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Wszystko po to, aby wykorzystywać te pomoce w edukacji rodziców, nauczycieli, a także policyjnych adeptów.
Zakres tematyczny szkoleń zgodny jest z Wojewódzkim Programem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2020 oraz Wojewódzkim Programem Przeciwdziałania Uzależnieniom na lata 2012-2020.
W poniedziałek, 14 listopada, odbył się briefing poświęcony temu tematowi, w którym uczestniczył wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski. Szkolenia organizowane będą w ramach podpisanego porozumienia między marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego a Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie i współfinansowane są ze środków Samorządu Województwa w kwocie 40 tys. zł.
Emilia Wolf, WZP
Napisz komentarz
Komentarze