Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał orzeczenie w sporze między Polską a Czechami. To nie kończy jeszcze sprawy, ale będzie nas to sporo kosztowało.
Kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Myśliborza w ciągu DK26. Inwestycja o długości 3,4 km wyprowadziła z zabytkowego centrum Myśliborza ruch tranzytowy. Ciężarówki nie muszą już jeździć „pod prąd” obok średniowiecznej bramy obronnej. Inwestycja została zrealizowana dzięki współpracy GDDKiA i Miasta Myślibórz. Samorząd wsparł inwestycję wartą 47,7 mln złotych kwotą 8 mln zł i zrezygnował z odszkodowań pod grunty. Wykonawcą inwestycji była firma Maldrobud z Myśliborza.
Strażacy zostali zadysponowani do uszkodzonego gazociągu przy elewatorze na ul. Kopernika. Na szczęście główny zawór szybko zakręcono. Strażacy wykonali pomiary detektorem wielogazowym. Powodem rozszczelnienia przy elewatorze w Chojnie były prace koparką. To tylko jedna z akcji, do której byli wzywani strażacy w minionym tygodniu. Raport Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie publikujemy poniżej.
Wśród internautów zawrzało po tym, jak w sieci pojawiła się oferta masarni, produkującej wyroby z kociego mięsa. „W naszym domu mięso z kotów gościło na stole od lat. Była to rodzinna tradycja” – opisuje „Koci Smakosz”, prezentując swoją ofertę. Do kupienia jest kiełbasa, soczysta polędwiczka, a także delikatnie pieczone filety.
Tylko do końca września trwa wielkie liczenie Polaków i zbieranie o nich informacji. GUS namawia do udziału w akcji i dodaje, że są już liczne wnioski o wymierzenie kary osobom, które nie chciały rozmawiać z rachmistrzami.
Uszczelnienie „luk prawnych”, które umożliwiają przedsiębiorcom prowadzenie sprzedaży wbrew ustalonym wcześniej zakazom, było tematem ostatniego posiedzenia posłów. W jego wyniku wprowadzono zapisy, które mogą zakończyć proceder przekształcania sklepów w placówki pocztowe, aby ominąć restrykcje.
W szpitalach jest 1070 chorych z COVID-19, w tym 113 pacjentów podłączonych do respiratorów – podało w poniedziałek 20 września 2021 r. Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu, 13 września, hospitalizowanych było 704 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 6 września - 529 osób. Dane z weekendu o nowych zakażeniach są niższe niż w pozostałych dniach tygodnia. Jak wygląda nasz region?
Jedziesz ulicą przez miast, a tu nagle na twoim pasie znajduje się samochód ciężarowy. To niestety częste przypadki w tym miejscu. Od dziś takich scen już raczej nie będzie.
IV. edycja konferencji odbędzie się w dn. 24 września w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Głównym tematem wydarzenia będzie: „OZE i ochrona klimatu na obszarach wiejskich – doświadczenia krajów Europy Środkowej”.
Reforma zasad finansowania zadań lokalnych. Stałe 3-procentowe udział w PKB nakładów na subwencję oświatową i powiązanie pensji nauczycieli, ze średnią krajową. Odejście od centralizacji służby zdrowia. Wykorzystanie programów unijnych do poprawy środowiska i jakości życia oraz bezpieczeństwa mieszkańców.
Badania potwierdziły 540 nowych zakażeń koronawirusem. W szpitalach jest 1020 osób z COVID-19, w tym 111 pacjentów podłączonych do respiratorów – podało w niedzielę, 19 września 2021 r. Ministerstwo Zdrowia. W ubiegłym roku w tym czasie, 19 września 2020 r., resort informował, że w związku z koronawirusem w szpitalach było 1977 osób, w tym 83 pod respiratorem.
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rodzice wykupują ubezpieczenie szkolne dla swoich pociech. Co obejmuje taka polisa i czy opłacenie składki w placówce oświatowej jest obowiązkowe?
Jesień to wyjątkowa pora roku, która niejednego potrafi oczarować swoimi barwami. Nie dla wszystkich jest to jednak zachwycający czas, ponieważ brak promieni słonecznych, szybciej zapadający zmrok i deszczowa aura, mogą powodować nie tylko melancholię, ale również stany depresyjne. Na ratunek w takiej sytuacji przychodzi magnez. Podpowiadamy, które naturalne produkty pomogą w jego suplementacji.
Gminne święto plonów zorganizowano dzisiaj 18 września 2021 r. w Góralicach. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14 mszą św. dziękczynną w intencji rolników. Następnie barwny korowód przeszedł z kościoła na plac przed świetlicą. Tam odbyła się ceremonia wieńcowa i oficjalne rozpoczęcie dożynek. Starostami święta plonów w gm. trzcińsko-Zdrój są w tym roku Sławomira Zioła z Góralic i Robert Kowalski, przewodniczący Rady Miejskiej.
Długotrwałe przemęczenie, zbyt niskie wynagrodzenie, brak możliwości awansu, praca w stresie, przeciążenie wykonywanymi obowiązkami – te i inne czynniki mogą powodować tzw. „wypalenie zawodowe”. Światowa Organizacja Zdrowia dostrzegła problem i zdefiniowała go, jako diagnozę medyczną, którą oficjalnie sklasyfikowała. W 2022 r. wejdą w życie nowe przepisy, które pomogą zminimalizować niepokojące zjawisko.