Huśtawka zawieszona na replikach słynnych szczecińskich dźwigozaurów - odrestaurowanych portowych dźwigów stojących nad Odrą – ma w nietuzinkowy sposób promować Pomorze Zachodnie. Huśtając się mamy poczuć klimat radosnego, przyjaznego regionu, zapraszającego do nadbałtyckich kurortów oraz żeglowania po zachodniopomorskich akwenach.
– Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje portowe miasto, radość życia i wypoczynek w dobrym klimacie. Po kilkumiesięcznym tournée po Polsce, podczas którego wzbudziła zainteresowanie w innych polskich miastach, atrakcja wróciła na Pomorze Zachodnie, a dokładnie do Szczecina. Teraz przez co najmniej kilka miesięcy będzie do dyspozycji mieszkańców regionu i turystów – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Atrakcje stanęła w prestiżowym miejscu, bo na placu Orła Białego. Skorzystać z niej będzie można co najmniej do 31 stycznia 2022 roku. Później w planach jest kolejne tournée po Polsce.
Zabytkowe żurawie z nabrzeża Łasztowni, po renowacji w 2017 roku, stały się symbolami Szczecina. Ich mniejsze wersje były symbolami Pol’and’Rock 2021. Festiwalowicze bawiący się na lotnisku Makowice – Płoty ustawiali się w kolejce, by zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nagrać filmik. W sierpniu dźwigozaurowa huśtawka pojechała do Międzyzdrojów, a później do Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Gdańska i Wrocławia.
Huśtawka na dźwigozaurach wykonana przez Metal Madness ze Szczecina - zwycięzcę II edycji Konkursu Gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu” w kategorii mikro przedsiębiorstwo - to pierwsza, ale nie ostatnia tego typu instalacja, która promuje Pomorze Zachodnie. Planowane są kolejne podobne projekty, inspirowane pomysłami mieszkańców i lokalnych artystów. Będą one realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego WZ, działanie 1.14: Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym - „Ster na innowacje – etap II”.
Napisz komentarz
Komentarze