Jak działa schodałaz

igryfino.pl, 12.07.2012, godz. 08:19

Działanie schodołazu prezentuje Marian Anklewicz, bibliotekarz i znany regionalista. Działanie schodołazu prezentuje Marian Anklewicz, bibliotekarz i znany regionalista.

Takie urządzenie w ramach remontu pozyskała Biblioteka Publiczna w Gryfinie. Schodołaz ma pomóc osobom niepełnosprawnym ruchowo pokonywać bariery architektoniczne – w tym wypadku schody, które towarzyszą użytkownikowi zabytkowego budynku biblioteki od samego wejścia. Jak działa schodołaz, obejrzyj też zdjęcia.

Dla osób z wózkiem zakupiony został schodołaz, który umożliwia - przy pomocy pracownika biblioteki - pokonywanie schodów w bibliotece. Urządzenie jest typu kroczącego gdzie wbudowany system bezpiecznie podnosi i obniża płynnie poziom z przymocowanym wózkiem. Pozwala swobodnie podnieść wózek i przemieszczać go w górę i w dół po schodach. Jego udźwig to 120 kg. Schodołaz został zakupiony za 14 tys. zł.
Na remont i wyposażenie biblioteki – w tym schodołaz - uzyskano środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Placówka w Gryfinie uzyskała certyfikat pn. Bibioteka +. Dzięki temu remontowi z biblioteki będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne, ale powstały też dodatkowe pomieszczenia na poddaszu (np. sala konferencyjna), o których pisaliśmy już wcześniej.

Galeria zdjęć

Działanie schodołazu prezentuje Marian Anklewicz, bibliotekarz i znany regionalista.

źródło: igryfino.pl

drukuj »
następny » « poprzedni

>>> Komentarze >>>

Dodaj komentarz

zaloguj sięrejestracja

Znamy Twoje IP (54.204.122.63). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Pozostało znaków:
1000
Regulamin
Oglądasz 1-16 z 11 komentarzy
Sortuj wg datyPokaż wszystkie
PoprzednieNastępne

Pogoda

Pogoda w Gryfinie
mgła
Temp. 2.9 °C
Wilgotność: 94%

Sonda